29.10.2012

СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ПОСЛУГИ ТА ЗАСОБИ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ СПОЖИВАННЯ ПАЛИВА

При організації відповідного навчання водіїв, а також для міцного та ефективного впровадження практичних заходів щодо економії палива у часі, надзвичайно важливо допомагати їм у виконанні цих заходів у довгостроковій перспективі і контролювати загальне споживання палива по парку. З цією метою компанія Renault Trucks в складі свого пакету послуг Optifuel Solutions пропонує своїм клієнтам прості та ефективні рішення, які допомагають водіям і керівникам автопарків контролювати, аналізувати й знижувати споживання палива, адаптовані до всіх сфер діяльності транспортних підприємств незалежно від кількості автомобілів в парку: Optifuel Infomax і Optifleet.

Нові функціональні можливості програми Optifuel Infomax . Ще в 1997 році, Renault Trucks стала першою автомобілебудівної компанією, яка розробила і запропонувала своїм клієнтам програмне забезпечення для контролю та аналізу споживання палива. У 2012р. програма Optifuel Infomax отримала нові, більш ефективні і корисні для користувачів, функціональні можливості. На додаток до поліпшеного інтерфейсу для зчитування і вибірки результатів, нова програма включає засоби аналізу, які спеціально розроблені, щоб кожен користувач міг постійно вдосконалювати свої результати.
Постановка індивідуальних завдань, порівняльний аналіз, визначення тривалості аналізованого часового відрізку і інші корисні функції дозволяють адаптувати програму до специфіки та постійно вдосконалювати результати кожного користувача — навчального фахівця, керівника або водія.
Компанія Renault Trucks продовжує вести розробки і вдосконалювати засоби аналізу споживання палива зокрема для машин, призначених для будівельних і земляних робіт, оскільки стаття витрат на паливо є однією з найважливіших для всіх клієнтів незалежно від сфери діяльності та величини підприємства. Програмне забезпечення дозволяє отримати, наприклад, дані щодо споживання палива в літрах на годину, зокрема, під час зупинки або працюючих відборах потужності.

Infomax – на допомогу водію!

За словами Бруно МАЛЛЮРЕ, керівника служби підготовки персоналу компанії Renault Trucks: «Валове споживання палива — це цифра, яка говорить ні про що! Значення споживання палива носить інформативний характер при його прив’язці до пройденого маршруту і завантаженні машини». Наприклад, споживання 28 літрів/100км може бути поганим показником для простого маршруту, тоді як показник 39 л/100 км буде вважатися хорошим результатом для дуже складного маршруту! ». Розмова між керівником автопарку і шофером буде нагадувати діалог глухого з німим, якщо вони будуть відштовхуватися тільки від середнього показника споживання палива. Таким чином, програма Optifuel Infomax стане «ключовим» інструментом для всіх сторін для забезпечення якісного аналізу та постійного вдосконалення показників споживання палива. Завдяки точності наданих даних, програма Optifuel Infomax дозволяє, поміж іншим, зрозуміти причину відмінності в споживанні палива між абсолютно ідентичними машинами, якими керують два різних водія. Вона також дозволяє визначити ключові фактори, які впливають на збільшення споживання палива. Після визначення таких причин водій матиме можливість скорегувати свій стиль водіння з метою зниження споживання. Якщо машина входить до складу автопарку, то його керівник отримає можливість отримувати дані по машині за допомогою бази різних об’єктивних даних з урахуванням пройденого маршруту і факторів, що ускладнюють його проходження. Безсумнівно, що конструктивність діалогу між водієм і керівником парку від цього тільки виграє.
Впровадження програмного забезпечення Optifuel Infomax в автопарку дозволить залучити водіїв в якості важливої ​​ланки для реалізації заходів щодо зниження споживання палива, оскільки воно враховує проблематику, що виникає на їх рівні. Тим більше що залучення водіїв є основоположним для досягнення цих цілей. Ось чому багато підприємств використовують цей інструмент спільно з організацією змагань або впровадженням щомісячних винагород для водіїв, які продемонстрували найбільш низьке споживання палива на певній ділянці. Програма Optifuel Infomax надає 70 різних індикаторів, які знімаються безпосередньо з даних роботи двигуна і основних вузлів автомобіля. Ці індикатори служать водієві в якості допомоги і підказок, скориставшись якими він зможе досягти покращення своїх показників споживання палива. Наприклад, велика кількість натискання на гальма вказує на недостатність дій щодо попередження під час водіння. У такій ситуації водій буде знати, що йому необхідно звернути увагу на більш якісне випередження ситуації під час водіння для досягнення економії палива. Ідентичний підхід повинен застосовуватися у випадку, коли звіт програми Optifuel Infomax реєструє спрацьовування ABS, ESP або відхилення у використанні роботизованої коробки передач. Тут мова йде про ознаки занадто активної манери водіння. Так само показники програми за процентним співвідношенням пального, спожитого в зеленій зоні або за часом перебування в цій зоні, будуть дуже важливі для визначення рівня економічності ефективності манери водіння. Для цього компанія Renault Trucks рекомендує прагнути до максимального наближення цих показників до відмітки 100%. Програма Optifuel Infomax також реєструє споживання погодинно (л / год). Цей показник буде особливо корисним для аналізу споживання під час працюючих відборів потужності або під час зупинки машини. Занадто високе процентне співвідношення цього показника сигналізує водієві про наслідки тривалих зупинок з працюючим двигуном і дозволить йому бути більш пильним. Навіть досвідчені водії можуть не знати, що двигун на холостому ходу, під час зупинки машини, споживає близько 3 літрів на годину! Вимикаючи двигун якнайшвидше під час зупинки, водій зможе знизити споживання палива у тій мірі, про яку він навіть міг і не підозрювати.

Унікальний засіб для навчання водіїв

Програмне забезпечення включає також аналітичні засоби, призначені для навчання персоналу. Всі користувачі, в тому числі навчальні фахівці, керівники або водії, за допомогою цих функціональних можливостей програми зможуть відстежувати процес вдосконалення результатів у часі, визначати аналізований часовий відрізок, ставити індивідуальні завдання або проводити порівняльний аналіз.
З метою полегшення роботи керівників автопарків, програма Optifuel Infomax може бути налаштована для роботи з декількома виробничими ділянками одночасно: при кожному завантаженні зібраних даних за різними виробничим ділянкам одного і того ж підприємства, вони автоматично будуть розподілені по відповідним підрозділам, доступ до них буде забезпечений за допомогою централізованої бази даних.

Простий у використанні і доступний програмний інструмент

Програма Optifuel Infomax може бути використана на всіх машинах компанії Renault Trucks незалежно від їх кількості в парку автотранспортного підприємства. Вона також може бути налаштована для роботи з декількома виробничими ділянками одночасно: при кожному завантаженні зібраних даних різних виробничих ділянок вони будуть автоматично завантажуватися в централізовану базу даних програми. Установка програми на комп’ютер займає всього декілька секунд.
Після придбання програмного забезпечення ніякої щомісячної плати не вимагається. Завантаження даних здійснюється після кожного виїзду за допомогою простого підключення до спеціального роз’єму, який встановлений на кожній машині компанії Renault Trucks. Компанія Renaul Trucks пропонує своїм клієнтам включити цю програму в складі пакета Optifuel Programme. Крім самого програмного забезпечення, цей пакет включає також навчальний модуль по економічному водінню від компанії Renault Trucks, призначений для керівників автопарків або навчальних фахівців.